گرامی داشت هفته بهداشت روان  
 

نظر به اهمیت بهداشت و سلامت روان دانش آموزان بالاخص در دوران نوجوانی که دوران حساسی در زندگی افراد به شمار می رود، همچنین با شروع هفته بهداشت روان، دبیرستان دخترانه امام رضا علیه السلام واحد6 با برگزاری جلسات مجازی و ارائه محتواهایی در زمینه بهداشت و سلامت روان ، در راستای تحقق به این امر مهم گام برداشت.

در این طرح با تمامی دانش آموزان پایه های هفتم، هشتم و نهم به صورت جداگانه جلسه گذاشته شد و در ارتباط با دوران نوجوانی ، اهمیت سلامت روحی – روانی و رفتارهای خود مدیریتی به بحث و گفت و گو نشستیم.

همچنین محتواهایی همچون نقش خنده در بهداشت روان، نقش تمرکز در بهداشت روان، نقش انگیزه در بهداشت روان و هدف گذاری صحیح در بهداشت روان ، در قالب متن ، پوستر و کلیپ در فضای مجازی به دانش آموزان و اولیای محترم ارائه شد. در این مورد دانش آموزان سوالات خود را به صورت گروهی و فردی در فضای مجازی از مشاور مدرسه  پرسیده و پاسخ خود را دریافت کردند .

در نهایت مسابقه ای در ارتباط با هفته بهداشت روان با موضوعات " تاثیر دوست خوب در ایجاد نشاط " ، " تاثیر برنامه ریزی در ایجاد روحیه شاد" و " ایجاد روحیه پر انرژی در دوران کرونا برگزار گردید و دانش آموزان آثار خود را در بازه زمانی معین به واحد مشاوره مدرسه ارسال کردند.

 

واحد مشاوره دبیرستان دخترانه امام رضا علیه السلام- واحد6

 
 
سلسه کارگاه های هدایت تحصیلی (جلسه اول)  
 

با عنایت به رویکرد فصل پنجم سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که بر" تربیت انسان متعهد" و "افزایش کارایی در نظام تعلیم و تربیت " اشاره دارد، مساله هدایت تحصیلی دانش آموزان می تواند یکی از مصداق های اساسی در تحقق این امر مهم باشد. چرا که کمک وهدایت دانش آموزان در زمینه انتخاب رشته در صورتی  که  درست و به جا باشد میتواند تا حد زیادی استعداد افراد را شکوفا ساخته و کارایی دانش آموزان و مربیان محترم را در سیستم تعلیم و تربیت به نحو چشم گیری افزایش دهد.

در این راستا تیم آموزشی و واحد مشاوره دبیرستان امام رضا علیه السلام واحد 6 با تدوین تقویم اجرایی در ارتباط با امر هدایت تحصیلی وارد میدان عمل شده و اولین جلسه هدایت تحصیلی را به صورت مجازی با دانش آموزان و اولیای محترم برگزار کرد.

در این جلسه که برای دانش آموزان پایه هفتم و هشتم و بالاخص پایه نهم به صورت مستقل توسط مشاور مدرسه برگزار گردید، در ابتدا از ویژگی های خاص دوران نوجوانی سخن به میان آمد. همچنین به نحوه برنامه ریزی صحیح و مطالعه دروس اشاره و در ادامه  بر امر مهم هدایت تحصیلی و سوالات دانش آموزان در این حیطه پرداخته شد. درنهایت طبق نظر سنجی از دانش آموزان و اولیای محترم در ارتباط با کیفیتکارگاه، اکثریت بر افزایش اطلاعات خود و محتوای مناسب جلسه تاکید داشتند.

با توجه به آنکه به مددالهی سلسله جلسات و کارگاه های هدایت تحصیلی طبق تقویم اجرایی ادامه خواهد یافت، معرفی" رشته های نظری" ، "فنی حرفه ای – کارودانش" ، "رشته های دانشگاهی- بازارکار"، "آزمون شخصیت شناسی" و "شفاف سازی مراحل آزمون های هدایت تحصیلی" در دستور کار قرار گرفته است .

 

و من الله توفیق

 
 
گامی نوین در جهت شناخت دانش آموزان و پیشگیری از آسیب های اجتماعی  
 

بسمه تعالی

 

یکی از مهم ترین چالش های دوران نوجوانی در جوامع امروزی بحث آسیب ها وخطرات اجتماعی بالاخص خطرات ناشی از فضای مجازی می باشد.پر واضح است دانش آموزانی که فضای خانوادگی پرتنشی را تجربه میکنند و به ویژه دراین شرایط بیماری کرونا شخص عزیزی را به دلیل این بیماری از دست داده اند از نظر شرایط روحی آسیب پذیر تر از سایر همسالان خود هستند.

در سالهای اخیر توجه به آسیب های اجتماعی نوجوانان بیش از پیش مد نظر گرفته شده است چرا که پرورش درست تربیت یافتگان از اهداف عملیاتی و راهکارهای سند تحول بنیادین در گام دوم انقلاب بوده و متولیان تعلیم و تربیت به ویژه مشاوران مدارس موظف به توجه ویژه ای نسبت به گذشته هستند.

در این راستا واحد مشاوره دبیرستان امام رضا علیه السلام ( واحد6) با همکاری گروه محترم پرورشی  از طریق " تدوین و اجرای پرسشنامه الکترونیکی مشاوره ای"  که در برگیرنده پرسشهای اساسی و کلیدی بود فرایند شناسایی دانش آموزان آسیب پذیر را آغاز کرده و در ادامه از طریق برقراری ارتباط با والدین و دانش آموزان مورد نظر مساله آسیب ها و خطرات اجتماعی را در کنار آموزش های همگانی، برای این افراد به صورت اختصاصی مورد بررسی قرار میدهد.

امید است که همه نوجوانان این مرز و بوم مورد عنایات علی ابن موسی الرصا علیه السلام قرار گرفته و از تمامی آسیب ها و خطرات اجتماعی محفوظ باشند.

و من الله توفیق

 
 
کاردوی رنگ آبنده  
 
 
💠﷽💠

❤️ روز دانش آموز به همه شما دختران عزیز  امام رضایی مبارک باد.
🌞همزمان با گرامی داشت  ۱۳ آبان و روز  دانش آموز ،ویژه برنامه  کاردوی رنگ آینده با حضور دانش آموزان شرکت کننده در فراخوانهای مسابقات فرهنگی هنری آموزشگاه برگزارگردید.

🕊برگزاری جلسه گفتمان با حضور آقای دکتر شعرباف
🕊اجرای دانش آموزان با هنرهای آوایی (فلوت، پیانو و گیتار)‌
🕊بازی جمعی دژ بال
 یک روز مفرح ،شاد و پویا را برای دانش آموزان رقم زد.💞
✨تهیه ناهار به همت خود دانش آموزان ،زیبایی حضور را مضاعف نمود.


چشم شما بوَد بیدار
ذهن شما بوَد هوشیار
هوش شما بوَد سرشار
پرتوان و پرکارید
قدر زندگانی را
قیمت جوانی را
معنی شکفتن را
شما همیشه می دانید ...☺️❤️
 
     
 
جلسه شخصیت شناسی تست mbti ویژه پایه نهم
 
 
🍁دختران خوب پایه نهم سلام
خداقوت
👌یکی از مهم ترین چالش های شما در سال تحصیلی جاری مساله هدایت تحصیلی و انتخاب رشته می باشد و بسیاری از شما در این مساله مردد و یا سرشار از سوال هستید.
👌خبر خوب اینکه به مدد الهی سلسله کارگاه های معرفی رشته ها و شخصیت شناسی جهت آرامش و انتخاب درست شما توسط مشاور مدرسه برگزار خواهد شد.
زمان تشکیل کارگاه ها  چهارشنبه ها ساعت ۶ عصر میباشد. لذا وارد لینک زیر شده و از مطالب ارائه شده بهره مند شوید
👌حضور تمامی دانش آموزان پایه نهم الزامی است.
🍁باتشکر

واحد مشاوره دبیرستان امام رضا علیه السلام واحد۶

آدرس لینک:

https://www.skyroom.online/ch/emamreza6/moshavere
 
 
 
برگزاری جلسه "پیشگیری از آسیب های اجتماعی" و فضای مجازی
 💠﷽💠

"اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم،رئیس فضای مجازی کشور میشدم❗️

(مقام معظم رهبری)
 
 
✍در راستای تحقق امر مهم "پیشگیری از آسیب های اجتماعی" و فضای مجازی که یکی از چالش برانگیز ترین بسترها در این زمینه است، جلسه گفتمانی باحضور جناب سرهنگ سنجری و سرکار خانم سرگرد گندمکار برگزار گردید.
✅باشد که بتوانیم برای سرمایه های نوجوان ایران قدمی برداشته باشیم .